Książki w języku ukraińskim

Miło nam poinformować, że do naszej biblioteki dotarły książki w języku ukraińskim. Książki zostały zakupione przez Instytut Książki i Fundację Metropolia Dzieci i przekazane bibliotekom publicznym w całej Polsce. Zapraszamy do korzystania z oferty

Dodano 20 września 2022
Książki w języku ukraińskim

Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu otrzymała w tym roku dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”, Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych. Nasza biblioteka otrzymała 8.076,00zł na zakup nowości wydawniczych, co oznacza że już wkrótce na półkach zarówno naszej placówki jak i filii bibliotecznych pojawią się nowiutkie książki. Książki, które zostaną zakupione ze środków ministerstwa zostaną oznaczone specjalną pieczątką z logo programu.

Dodano 01 września 2022
Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bookcrossing w śmigielskiej bibliotece

Rozpoczynamy akcję bookcrossingu! Jeśli macie jakieś książki, które niepotrzebnie zalegają na Waszych półkach, są w dobrym stanie i zostały wydane po 2000r. możecie zostawić je w naszym pojemniku, dla innych Czytelników. Może ktoś inny znajdzie coś dla siebie

Dodano 30 czerwca 2022

Zbiórka książek w języku ukraińskim

W związku z tym, że mieszkańcy naszej gminy coraz chętniej otwierają serca dla uchodźców z Ukrainy i przyjmują ich do swoich domów, chcielibyśmy zorganizować zbiórkę książek w języku ukraińskim dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Niestety, na rynku wydawniczym nie ma jeszcze zbyt wielu pozycji w tym języku, a pytania o literaturę ukraińską padają w naszej placówce coraz częściej. Jeśli ktoś z naszych czytelników posiada takie książki i chciałby je nieodpłatnie przekazać do naszego zbioru, będziemy bardzo wdzięczni. Przypominamy, że nasz Kącik Malucha jest otwarty dla wszystkich dzieci!

Dodano 04 kwietnia 2022
Zbiórka książek w języku ukraińskim

Mała Książka, Wielki Człowiek - kolejna edycja programu

Zapraszamy wszystkich przedszkolaków! Dotychczas akcja „Mała Książka – Wielki Człowiek” cieszyła się w naszej placówce dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Przypominamy zasady akcji: wyprawkę Małego Czytelnika dostają przedszkolaki (2016-2019) zarówno te, które są już czytelnikami MBP w Śmiglu, filii w Starym Bojanowie, Nietążkowie i Czaczu - również te dzieci, które wzięły udział w akcji rok temu, pod warunkiem, że uzbierały 10 naklejek i odebrały dyplom jak i te, które się dopiero zapiszą. W skład wyprawki wchodzi książeczka dla dziecka oraz poradnik dla rodziców. Przedszkolak otrzymuje również Kartę Małego Czytelnika, gdzie przy każdej wizycie w bibliotece i wypożyczeniu książki przykleja naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek na karcie dziecko otrzymuje dyplom.

Dodano 11 października 2021
Mała Książka, Wielki Człowiek - kolejna edycja programu

Przystąpiliśmy do ACADEMIKI

Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu przystąpiła do ACADEMIKI -Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych. Oznacza to, że ze zbiorów Academiki można skorzystać z terminala dostępnego w naszej placówce. Jak to zrobić? Najpierw prosimy sprawdzić, czy poszukiwana książka jest dostępna w systemie wypożyczalni. Można to zrobić u siebie w domu, wchodząc w wyszukiwarkę dostępną pod tym linkiem: https://academica.edu.pl/ . Jeśli poszukiwana pozycja jest dostępna, wtedy prosimy skontaktować się z nami telefonicznie w celu umówienia wizyty (co najmniej dzień przed planowanym terminem). Usługa jest bezpłatna.

Dodano 20 maja 2021
Przystąpiliśmy do ACADEMIKI

Rozwiązanie konkursu recytatorskiego

Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego